среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Децата од „Буба Мара“ во посета на плоштадот и Музејот на Град Скопје

b

Поврзани вести

Децата од градинката „Буба Мара“ во рамки на проектот „Градот низ детските очи“ го посетија Музејот на Град Скопје и плоштадот Македонија во придружба на воспирувачи, родители и водич од Музејот.

Децата ги разгледаа знаменитостите на Скопје, а потоа имаа можност своите знаења и впечатоци да ги пренесат преку цртежи. Понесени од впечатоците децата заедно со водичот се упатија кон плоштадот Македонија каде приказната за Скопје продолжи.

Оваа посета е дел од проектот што се реализира со сите големи групи во ЈУДГ „Буба Мара“ во соработка со Министерството за труд и социјална политика.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести