петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Децата со посебни потреби бесплатно ќе се рекреираат во базенот во Штип

bazen

Поврзани вести

Општина Штип и Градскиот базен им овозможува на децата со посебни потреби во текот на летната сезона бесплатно да ги користат услугите на базенот.

Вања Џамбазова вработена во Општина Штип, ги повикува родителите на децата со посебни потреби да се обратат до Одделението за јавни служби при Општина Штип и да достават решение или наод и мислење за степенот на попреченоста, со цел да добијат бесплатен билет.

– Значи ова е инклузија на децата со посебни потреби, покрај едукацијата во текот на летниот период да се релаксираат и овие летни горештини полесно да ги надминат, вели Џамбазова.

Таа додава дека оваа идеја за бесплатен влез на децата со посебни потреби е дадена од самите родители. Децата со посебни потреби кои ќе го посетуваат Градскиот базен мора да бидат во придружба со родителите

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести