понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дечко и девојка загинаа во тешка сообраќајка со мотор

mlad-par500thbr54yh5uy56u6565

Поврзани вести

Дечко и девојка загинаа во тешка собраќајна несреќа, откако со мотор марка „хонда“ излетале од патот и се забиле во ѕид.

Во трагедијата која се случила синоќа околу 3:45 часот, животот го загубиле 24-годишниот А.Ј. и 20-годишната А.К.

– Бевме заедно до два часот по полноќ. Си отидов дома и околу 4 часот ми се јавија да ми кажат за трагедијата. Кога стигнав таму не можев да верувам – двајцата лежеа на земја. Тој веднаш починал а неговата девојка била жива извесно време, но за жал починала додека да пристигне брзата помош,  рекол пријателот на загинатиот.

Тој додал и дека неговиот пријател обожавал мотори и долго време го возел моторот кој ги однесе во смрт него и неговата љубена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести