четврток, 29 декември 2016  |  Вести денес: 44

Дедо Мраз ограбил маркет во Скопје

Сторителот, кој бил облечен како Дедо Мраз, со закана со пиштол го одзел дневниот промет, по што побегнал во непознат правец.

santa-thief-1

Последни вести

Вчеравечер околу 21.00 часот во ЕИК Скопје, Б.Б. пријавила дека непознат сторител извршил разбојништво во маркет на улица „Будимпештанска“.

Сторителот, кој бил облечен како Дедо Мраз, со закана со пиштол го одзел дневниот промет, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на сторителот.

Најчитани вести