сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дедото на Бер Грилс му бил кошмар на Хитлер

111

Поврзани вести

Прочуениот инструктор за преживување, Бер Грилс дал авторски права за пишување на серијал романи за потфатите на неговиот дедо, Тед Грилс, британски специјалец и херој од Втората светска војна, кој му бил кошмар на Хитлер.

Чистејќи го својот таван, познатиот авантурист открил кутија со тајни документи за мисиите кои го загоручувале животот на Хитлер, а кои ги предводел неговиот дедо, па решил да ги сподели. Меѓутоа по цена од 1,8 милиони евра.

Тед Грилс бил дел од специјалната единица чија задача била фаќање на нацистите кои работеле на ужасно тајно оружје – интеконтинентални балистички ракети. Се до крајот Хитлер тежнеел дека со помош на овие ракети ќе ги бомбардира американските градови.

Сеќавањето на мојот дедо ќе опстои преку овие книги, истакнал Грилс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести