понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дефект на линијата „192“

11489mala

Последни вести

Министерството за внатрешни работи информира дека поради технички дефект бесплатната телефонска линија „192“ е во прекин.

Во моментов се работи на отстранување на дефектот, а сите оние кои имаат потреба да се јават во полиција тоа можат да го направата на телефонските броеви на полициските станици.

Телефонските броеви можете да ги најдете на следниов линк www.moi.gov.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести