недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дефект на патот за Марков манастир, без вода индустрискиот дел

images (1)

Поврзани вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека на патот за Марков манастир се случил дефект на водоводната мрежа, поради што без вода ќе остане идустрискиот дел.

На овој потег свои претстаништва имаат Беровиќ бетон и Златна рака.

Дефектот се случил утрово во 9 часот, а фирмите без вода ќе останат до санирање на штетата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести