четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дефект на водоводната мрежа, Кисела Вода без вода

vodovod-i-kanalizacija

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода останале дел од корисниците во општина Чаир.

Како што наведуваат од претпријатието, улиците Пандо Кљашев, Караџица и Пеју Јаворов, од 10 часот утрово останале без вода поради дефект на водоводната мрежа.

Корисниците од овие три улици без вода ќе бидат се до санирање на дефектот, а екипите на ЈП „Водовод и канализација“ интензивно работат на негово санирање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести