вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Дефект на водоводната мрежа на улица Македонија

voda.jpg500

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150 милиметри на улица Македонија, без водоснабдување ќе останат корисниците на потегот од улицата Даме Груев до улицата Димитрија Чуповски, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Корисниците ќе немаат вода од 10:40 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести