вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Дефект на водоводната мрежа во Аеродром

Vodovod-620x360

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа без вода се останати дел од жителите во општина Аеродром.

Дефектот е настанат на улицата 12-та Македонска бригада број 59 во 9 часот утрово.

Корисниците без вода ќе се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести