петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Дејли телеграф: Неконтролираната имиграција во Британија може да предизвика недостиг од вода

Извештајот на невладината Сивитас предупредува дека секој добар ефект од имиграцијата е сосема мал во однос на негативните последици. Во документот се додава дека годишно во Британија емигрираат 225.000 луѓе. Со тоа темпо, населението во Велика Британија може да биде до 20 милиони луѓе во следните 50 години.

dejli

Последни вести

Неконтролираната имиграција во Велика Британија ќе предизвика недостиг од вода за пиење, преполнети училишта, зголемен број пациенти во болниците и потреба од стотици нови градови. Тие констатации се во извештај објавен од Дејли телеграф.
Извештајот на невладината Сивитас предупредува дека секој добар ефект од имиграцијата е сосема мал во однос на негативните последици.
Во документот се додава дека годишно во Британија емигрираат 225.000 луѓе. Со тоа темпо, населението во Велика Британија може да биде до 20 милиони луѓе во следните 50 години.

– Последиците ќе ги почувствува целата држава. Една од нив е потребата за воведување на режим за користење на водата во некои места. Може да има недостиг од станбен простор и преполнети болници. Масовната имиграција може да предизвика и потешкотии во јавниот транспорт, се предупредува во извештајот на Сивитас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести