недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Деканот на Правниот факултет се повлече од функцијата

108871387-630x289

Последни вести

Деканот на Правниот факултет при Универзитетот Св. Кирил и Методиј, Борче Давитковски си поднел оставка, пренесува Прес24.

Професорот ја потврдил информацијата за весникот Вест но не открил повеќе детали.  Давитковски најавил во иднина ќе ја информира јавноста за повлекувањето од функцијата.

Најчитани вести