четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел Боксе убеден дека Шпанија ќе го преболи срамниот пораз

Ова е неверојатен шок за сите нас. Мораме да признаеме дека одигравме многу лош натпревар и дека целата селекција комплетно потфрли, изјави Дел Боске.

DEL BOSKE UBEDEN SPANIJA

Поврзани вести

Големо разочарување можеше да се забележи во изјавата на селекторот на Шпанија, Винсенте дел Боске, кој призна дека ова е голем шок и додаде дека целата ситуација ќе добила поинаков тек доколку Давид Силва ја реализирал големата шанса при резултат 1:0 за Шпанија.

„Ова е неверојатен шок за сите нас. Мораме да признаеме дека одигравме многу лош натпревар и дека целата селекција комплетно потфрли. Можеби се ќе беше поинаку ако ние поведевме со 2-1 со шансата на Силва, но нема сега да фантазираме. Јасно е дека доживеавме дебакл и дека ќе ни биде потребно време да се опоравиме. Но, токму тука треба да ја покажеме нашата големина. Ние сме светски шампиони и треба да се вратиме во игра. Ова е спорт, не е потребна цела револуција доколку еднаш загубите. За нас овој натпревар е завршен и веќе од вечерва ќе размислуваме за следниот предизвик. Да, ќе треба да научиме нешто од грешките што ни се случија и да не дозволиме да ни се повторат“, изјави Дел Боске.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести