среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел Боске експресно ја одби понудата на Јунајтед

DEL BOSKE ODBI JUNAJTED

Поврзани вести

Близок извор до таборот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед откри дека сега веќе новиот предводник на “црвените ѓаволи”, холандскиот стручњак не бил прв избор за менаџерската функција.

„Сопствениците на Манчестер Јунајтед прво испратија понуда до актуелниот селектор на светскиот и европскиот шампион, репрезентацијата на Шпанија, Винсенте дел Боске. Преговараа околу 5 минути. Де Боске експресно ја одби понудата на Манчестер Јунајтед со образложение дека веќе го има потпишано новиот договор кој го обврзува да биде селектор на “црвената фурија” до крајот на Европското првенство во 2016 година”, изјави анонимниот извор од “Олд Трафорд”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести