Македонија

Дел од Аеродром утре без вода

Дел од Аеродром утре без вода

Поради уличен дефект на водоводна мрежа утре, сабота, без вода ќе останат дел од корисниците од општина Аеродром, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Од претпријатието велат дека од 8:30 часот, па се до отстранување на дефектот, без вода ќе останат жителите меѓу булеварите АСНОМ и Србија во општина Аеродром.