понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Аеродром утре без вода

images (2)

Последни вести

Поради уличен дефект на водоводна мрежа утре, сабота, без вода ќе останат дел од корисниците од општина Аеродром, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Од претпријатието велат дека од 8:30 часот, па се до отстранување на дефектот, без вода ќе останат жителите меѓу булеварите АСНОМ и Србија во општина Аеродром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести