сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Дел од булеварот Јане Сандански и Стрелиште Камник без вода за пиење

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-100 милиметри на булевар Јане Сандански број 37, без водоснабдување ќе останат корисниците од зградите од број 61 до број 105  од 09,30 часот па се’ до санирање на дефектот.

Поради дефект на шибер затварач профил ф-100 милиметри на улица Александар Македонски кај средното училиште Коце Металец, без водоснабдување ќе останат корисниците од населеното место Стрелиште Камник од 09,30 часот па се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести