петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Дел од Центар и Аеродром утре без вода

без вода

Поврзани вести

Поради изведување на водоводен приклучок одФ 80мм на ул.Мајаковски бр.8 ( Центар ), утре без вода  од 9.30 часот до завршување на приклучокот, ќе бидат корисниците  на ул.Мајаковски.

Исто така поради изведување на водоводен приклучок од Ф-700 мм на Бул.Србија бб.,  пред зградата на Џеваир Холдинг, прекинато водоснабдување  ќе имаат корисниците од нас.Аеродром и Ново Лисиче од 7.30 часот, до завршување на истиот. (општина Аеродром)

Најчитани вести