четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Дел од Центар утре без вода

voda1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без вода ќе останат дел од корсниците од општина Центар.

Како што се наведува во соопштението, градежните работи ќе започнат во 9:30 часот на улицата 9-ти Мај број 40, а до завршување на работите без вода ќе останат и корисниците од улиците Васил Стефановски, Христо Смирненски, Петар Поп Арсов, 29-ти Ноември, Борка Талевски, Диме Аницин и Роза Луксенбург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести