вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Центар утре без вода

images (1)

Поврзани вести

Поради дефект на огрлица од ф – 80 мм, на булевар Мито Хаџивасилев Јасмин број 52, во периодот од 8.30 до отстранување на дефектот, без вода ќе биде    гимназијата „Јосип Броз Тито“, театарот и стамбената зграда до него.

Исто така, поради изведување на водоводен приклучок од Ф – 80 мм на раскрсницата меѓу улиците Кукушка и Јордан Хаџи Константинов Џинон, во периодот од 8.30 часот па се’ до завршување на работите, без вода ќе бидат корисниците од улиците: Јордан Хаџи Константинов Џинот, Кукушка, Димитрие Туцовиќ, Аминта Трети, Пајак и Крсто Баиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести