среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Чаир, Карпош и Ѓорче Петров без струја

struua

Последни вести

Без струја денеска од 9 до 15 часот ќе останат дел од корисниците од улиците „Хаванска“ број 1, 3, 5 и 7, „Хелсинки“ број 25, 27, 29 и 31, и дел од улица „Петре Пирузе“ број 2 и 4.

Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без електрична енергија од 8:30 до 14:30 ќе останат корисниците од улиците „Џон Кенеди“, „Кемал Ататурк“ и „Серава“, од 8:30 до 11:30 корисниците од улицата „Тиранска“ и во периодот од 12 до 15 часот, корисниците од улицата „Пекљане“.

Најчитани вести