четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Дел од Карпош утре без струја

struja1

Поврзани вести

Поради технички зафати во електро-системот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општина Карпош.

Како што информираат од РЦУК, во време од 09.00 до 15.30 часот без струја ќе бидат дел од потрошувачите од улиците „Прашка“, „Варшавска“, „Париска“ и „Букурешка“ во општина Карпош.

Најчитани вести