понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Кисела Вода без струја

struja2-564x272

Последни вести

Поради технички зафати на електромрежата, денеска ќе има привремени исклучувања на струјата на две улици во населбата Кисела Вода, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Екипите на ЕВН Македонија АД ќе ја исклучат струјата на улиците Народни Херои и Вера Јоциќ во 9 часот а повторно ќе ја вклучат во 14 часот, по завршувањето на работите на неопходните зафати.

Најчитани вести