сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Кисела Вода и Тафталиџе утре без струја

struja

Последни вести

Утре без струја од 9.30 до 12.30 часот ќе бидат корисниците од ул. 5 во Волково, општина Ѓорче Петров, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Без електрична енергија од 9 до 12 часот ќе бидат корисниците од Димитар Мирачиев и Ефтим Спространов во општина Кисела Вода, а од  9 до 14 часот и корисниците од село Усје.

Од 10 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците на дел од улиците Дамаска, Букурешка и Варшавска во Тафталиџе, а од 9.30 до 12 часот корисниците на дел од улиците Миле Поп Јорданов и Стогово во општина Карпош.

Од 12.30 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата 58 во Волково, општина Ѓорче Петров, а од 8.30 до 10.30 часот жителите од улиците 518 и 532 во Марино-општина Илинден.

Во време од 6 до 8 часот без струја ќе останат корисниците од дел од улиците на Бит Пазар и 26 Јули во општина Чаир, а од 9 до 9.30 часот корисниците од Усје, општина Кисела Вода, соопшти РЦУК.

Најчитани вести