вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дел од корисниците на улицата Гемиџиска без вода

voda

Поврзани вести

Корисниците од улицата Гемиџиска број 2 и 4 се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради реконструкција на водоводна мрежа профил ф-5/4 на улица Гемиџиска помеѓу број 2 и 4.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести