четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Радишани утре без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Дел од жителите на скопската населба Радишани утре поради работи на водоводната мрежа ќе останат без вода, информираат од Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“.

Поради промена на затворач на водоводна мрежа профил ф-100 милиметри во Препумпна станица Радишани утре година од девет часот па се’ до промена на затварачот без водоснабдување ќе останат корисниците од улицата Скоевска и на потегот од самата Препумпна станица до улицата Скоевска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести