сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Дел од Сарај, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Утре ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија во три скопски општини.

struja

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД,  информирадека утре  поради закажани технички зафати во електро мрежата,  без снабдување со електрична енергија ќе бидат жителите на :

во време од 08:30 до 15:30 часот –  улица  4-ти Јули, општина Ѓорче Петров

во време од 09:00 до 15:00 часот дел од с. Љубин,  општина Сарај

во време од 09:00 до 13:30 часот дел од корисниците од ул. Миле Поп Јорданов, општина Карпош

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести