сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Скопје утре без струја

без струја

Поврзани вести

Поради технички зафати во електросистемот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во Чаир, Карпош, Аеродром и Шуто Оризари.

Во перидотот од 8.30 – 14.30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците на Стара Скопска  Чаршија, од 9 до 12 часот корисниците од село Горно Нерези, од 9 до 13:30 часот улицата Божин Николов, од 9 до 14 часот улицата Владимир Комаров број 10, и од 9 до 15 часот корисниците од улиците Индира Ганди, Гвадалахара и Метохиска.

Најчитани вести