среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Дел од Сопиште без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x2721-14

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-2 цола на улица Христо Татарчев крак 13, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од с.Сопиште од 11:30 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести