четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од Студеничани денеска без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Дел од жителите на скопското село Студеничани денеска ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа на улица 2 број 202 во селото Студеничани, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести