недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дел од жителите на Букурешка без вода

voda

Поврзани вести

Без вода од 14 часот се жителите на улицата Букурешка број 119, информираат од јавното претпријатие „Водовод“,

Прекинот е поради промена на шибер затварач профил ф-100 милиметри на улица Букурешка број 119.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести