петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Дел од жителите на булеварот Јане Сандански и скопско Љубанци без вода

casa voda

Поврзани вести

Дел од жителите на булеварот Јане Сандански од 79 до 109 од 13,30 часот ќе останат без вода за пиење, додека жителите на скопското село Љубанци без вода ќе бидат од 14,15 часот, информираат од јавното претпријатие Водовод,

Првиот прекин е поради дефект на шибер затварач профил ф-80 милиметри на булеварот Јане Сандански бр.79 без водоснабдување ќе останат корисниците од зградите и тоа од број 79 до 109 од 13,30 часот па се до санирање на дефектот.

Вториот прекин е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-100 милиметри во селотоЉубанци, па без водоснабдување ќе останат корисниците од истоименото населено место од 14,15 часот до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести