среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на булеварот Видое Смилевски Бато без вода од девет часот

Две згради од булеварот Видео Смилевски Бато без вода

vodovod

Поврзани вести

Жителите од зградите 10 и 11 на булеварот Видео Смилевски Бато денеска ќе бидат без вода за пиење од девет часот, па се до завршување на работите.

На овој потег ќе се врши преместување на водоводната мрежа од ниска на висока зона и обратно на булевар Видое Смилевски Бато број 10 и 11.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести