среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на Ракотинци и Студеничани без вода

casa voda

Поврзани вести

Без вода за пиење ќе бидат дел од корисниците во селата Ракотинци и Студеничани, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Првиот прекин е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-3/4 на улица 1 бр.37 во селото Ракотинци.

Вториот прекин е поради дефект на водоводна мрежа профил  ф-100 милиметри на  улица 1 во cелото Студеничани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести