четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Дел од жителите на Скоевска и Радишaнска без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Дел од корисниците на улиците Скоевска и Радишанска денеска од десет часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради промена на шибер затварач профил ф-80 милиметри на улица Скоевска број 3, а ќе трае се’ до промена на затварачот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести