сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на улица Баница без вода

g_vodovod

Поврзани вести

Дел од жителите на улицата Баница број 15 денеска од 9,40 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-80 милиметри на улица Баница број 15, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести