сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на улицата Бел Камен без вода

g_vodovod

Поврзани вести

Дел од жителите на улицата Бел Камен 233 денеска од десет часот ќе останат без вода за пиење, информираат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради дефект во шахта на улица Бел Камен, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести