вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на улицата Јајце денеска без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Дел од корисниците на улицата Јајце број 80 денеска од 9,30 часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради изведување на приклучоци на улицата, а ќе трае се’ до завршување на потребните работи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести