петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дел од жителите на Волково без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Улицата 29 во скопското село Волково утрово од 8,50 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-890 милиметри на истоимената улица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести