петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Дел Пјеро ја продолжува кариерата во Индија

alesandro-500

Последни вести

Италијанскиот фудбалски интернационалец Алесандро дел Пјеро ќе се натпреварува во индиското првенство и потпиша за составот на Делхи Динамос.

Дел Пјеро, кој со „Аѕурите“ го освои Светското фудбалско првенство во 2006-та година, изјави дека се радува на преселбата во Азија.

Италијанецот на Интеренет се пофали дека ќе биде и амбасадор на индијската лига.

Дел Пјеро се прослави во Јувентус и за составот од Торино успеа да постигне 290 погодоци.

Во Делхи и во Индија доаѓа од Австралија, каде што беше член на составот на Сиднеј.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести