понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дел Пјеро кажа збогум на Австралија

DEL PJERO KAZA ZBOGUM

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на австралискиот прволигаш Сиднеи ФЦ, легендарниот репрезентативец на Италија, Алесандро дел Пјеро и официјално потврди дека става крај на неговата авантура во Австралија и додаде дека е во потрага по нов клуб.

„Австралија, дојде време да се каже Ариведерчи. Мојатата авантура во Сиднеј завршува и сакам да ги известам сите за прекрасното време минато овде. Благодарен сум за двете прекрасни години, за поддршката што ја добивав од сите во клубот, Австралија засекогаш ќе остане во срцата на членовите на моето семејство“, изјави Дел Пјеро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести