четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Дел Потро нема да игра на УС Опен

del potro

Поврзани вести

Хуан Мартин Дел Потро, победникот од 2009 година, нема да игра на годинешниов УС Опен, објавија организаторите.

Дел Потро има незгодна повреда на зглобот на раката која ја влече подолго време, па не сака да ризикува додека не закрепне целосно. Инаку Аргентинецот во моментов се наоѓа на 11. место на АТП листата, а последен турнир на кој настапи беше во Дубаи, во февруари годинава.

Ако се земе предвид дека големи се шансите на УС Опен да не го видиме и Рафаел Надал, може да очекуваме навистина осиромашен Грен Слем турнир во САД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести