петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Делата на Вермер и Рембрант преку фотографиите на еден креативен татко

Таткото и ќерката успешно создаваат ремек дела.

devojce

Поврзани вести

Велат децата се најголема инспирација, а тоа го докажува овој татко одличен фотограф и вљубеник во делата на легендарните уметници Јоханес Вермер и Рембрант ван Рејн.

Но, наместо четки, бои и модели, муза му е неговата петгодишна ќерка која мирно стои додека тој со фотоапаратот ги рекреира делата на познатите мајстори.

Бил Гекас е познат фотограф од Австралија кој успеа да создаде одлична галерија со помош на неговата ќеркичка која му позираше како дама од средновековието.

1

2

3

4

5

8

7

9

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести