четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Делчевец без возачка со мотор удрил во пешак

motor-nesreka

Последни вести

Кривична пријава за дваесет и петгодишниот Г.Д. од Делчево, кој во звгуст годинава удрил во пешак.

Пријавениот моторот го управувал без регистерски таблички.

Пешакот од село Бигла се здобил со телесни повреди.

Најчитани вести