сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Делчевец фатен со 12.000 фалсификувани евра

denari i evra

Поврзани вести

Делчевец „заработи“ кривична пријава за фалсификување пари откако полицијата го фатила дека пуштил во оптек 12 фалсификувани банкноти во апоени од по 100 евра.

Според полицијата, Ш.М. (26) од непознато лице ги набавил фалсификуваните банкноти и на четврти декември лани ги пуштил во оптек во менувачница во Кочани.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести