петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Делчевец нападнал полицаец на должност

apsenje-500

Последни вести

Триесет и едногодишниот З.П. од Делчево доби кривична пријава бидејќи минатиот месец нападнал полицаец кој се обидел да го уапси.

Пријавениот требало да биде уапсен поради нарушен јавен ред и мир. Тој го нападнал полицаецот и му упатувал сериозни закани по животот загрозувајќи му ја сигурноста.

Најчитани вести