сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

Делегација на Чешкиот парламент во посета на Македонија

Делегација на Комисијата за безбедност на Претставничкиот дом на Парламентот на Чешката Република денеска престојува во официјална посета на Република Македонија.

sobranie

Последни вести

Делегација на Комисијата за безбедност на Претставничкиот дом на Парламентот на Чешката Република денеска престојува во официјална посета на Република Македонија.

Членовите на делегацијата во Собранието на Република Македонија ќе имаат средба со Сашо Аќимовски, претседател на Комисијата за одбрана и безбедност и членовите на ова собраниско тело, како и со Петре Шилегов, претседател на пратеничката група на Собранието за соработка со Парламентот на Чешка.

 

Најчитани вести