недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Делегација на Град Скопје положи цвеќе во паркот „Жена-борец“

Polaganje cveke 23 Oktomvri 2014 (2)

Последни вести

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, и Претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева во чест на големиот македонски државен празник 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба, денеска положија цвеќе пред Споменикот на основачите на Внатрешната македонска револуционерна организација во паркот „Жена борец“.

По повод овој голем празник цвеќе положија и делегации од Владата на Република Македонија, Собранието на Република Македонија, Министерството за одбрана и АРМ, претставници на здруженијата на борци, претставници на дипломатските претставништва, политички партии и други здруженија.

Polaganje cveke 23 Oktomvri 2014 (1)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести