сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Делегација на Министерството за одбрана во посета на Кина

stefanovski

Последни вести

Делегација од Министерството за одбрана предводена од државниот секретар, Сашо Стефаноски, ќе престојува во работна посета на Народна Република Кина.

Во рамките на посетата, Стефаноски ќе оствари работна средба со министерот за национална одбрана, генерал Чанг Ванкуан и со заменик началникот на Генералштабот на Армијата на НР Кина, генерал потполковник, Ванг Гуанжонг.

Делегацијата од Министерството за одбрана ке го посети и Колеџот за одбранбени студии при Универзитетот за национална одбрана, како и на Тренинг центарот за мировни операции.

Најчитани вести