четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Делегација на ПС на Советот на Европа во посета на Македонија

sovet-na-evropa-520x293

Последни вести

Делегација на Мониторинг комисијата на Парламентарното собрание на Советот на Европа денеска ќе престојува во посета на Македонија.

Во составот на делегацијата се очекува да бидат Штефан Шенах, претседател на Мониторинг комисијата, Роберт Валтер, известувачот за Република Македонија и Андреас Грос, претседател на Групата на социјалисти.

За време на посетата делегацијата од ПС на Советот на Европа ќе се сретне со претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски, а ќе оствари средби и со шефот на македонската делегација во ПС на СЕ, Александар Николоски, како и со членовите на собраниските комисии за уставни прашања и за деловнички и мандатно-имунитетни прашања.

Најчитани вести