недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Делегација од Град Скопје ќе положи цвеќе по повод 11 Октомври

Во 10 часот, цвеќиња ќе бидат положени пред споменикот на Партизанските гробишта во Бутел, на бистата на генерал Михајло Апостолски во Бутел и на гробовите на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

11 Oktomvri - Spomenik na padnatite heroi

Последни вести

Официјална делегација составена од членови на Советот на Град Скопје, предводена од градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски, утре, по повод државниот празник 11Октомври, ќе положи цвеќиња на неколку локации во Скопје.

Во 10 часот, цвеќиња ќе бидат положени пред споменикот на Партизанските гробишта во Бутел, на бистата на генерал Михајло Апостолски  во Бутел и на гробовите  на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Еден час подоцна, во 11 часот, делегацијата на Град Скопје, цвеќиња ќе положи и на споменикот на Методија Андонов Ченто на Плоштадот Македонија и на Споменикот на паднатите херои за Македонија, во паркот „Жена борец“ наспроти Собранието на Република Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести